Ania Dąbrowska świętuje 50. urodziny Lata z Radiem

Materiał informacyjny Lato z Radiem
Udostępnij:

Do świętowania wielkiego jubileuszu 50-lecia audycji Lato z Radiem dołączyła również Ania Dąbrowska z zespołem, której koncert będzie można usłyszeć już w najbliższy piątek 13 sierpnia. Artystka wykona swoje największe przeboje na dziedzińcu pałacu w Nieborowie. Premiera o godz. 20.00 na antenie radiowej Jedynki oraz – w formie streamingu wideo – na stronie www.polskieradio.pl oraz kanale YouTube i w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

Ania Dąbrowska, piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna, która w 2017 roku wydała płytę „The Best Of” zagra na scenie Lata z Radiem. To będzie prawdziwa uczta dla słuchaczy, ponieważ artystka wykona swoje największe przeboje.

– Na dziedzińcu Pałacu Radziwiłłów będzie chwilami spokojnie, sentymentalnie i balladowo, więc każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Ania Dąbrowska, zapytana o repertuar piątkowego koncertu.

– W czasie pandemii byliśmy uziemieni i zagraliśmy tylko dwa koncerty online, dlatego chętnie wracam do pracy. Koncert online jest zupełnie innym i nowym doświadczeniem. Nie ma interakcji z odbiorcą, ale jak najbardziej podeszliśmy wspólnie z zespołem do takich wydarzeń poważnie i przygotowaliśmy nieco inny materiał – dodaje artystka.

Kompleks pałacowo-parkowy w Nieborowie, skąd zagra Ania Dąbrowska, to jedna z największych rezydencji magnackich w kraju, wzniesiona w XVII wieku na polecenie prymasa Radziejowskiego. Pałac wielokrotnie zmieniał właścicieli, a największego rozkwitu doświadczył zarządzany przez hetmana Ogińskiego i rodzinę Radziwiłłów. Pod koniec XIX wieku książę Michał Radziwił założył na terenie pałacowym manufakturę ceramiki artystycznej – majoliki, produkującą ozdobne kafle, piece, wazony czy talerze. Od 1945 pałac jest w państwowych rękach jako oddział Muzeum Narodowego w Warszawie.

W ramach jubileuszowej edycji Lata z Radiem trwa kilka konkursów, w których do wygrania atrakcyjne nagrody. „Skojarzenia” to pierwszy z nich. Każdego dnia między godz. 10.15 a 10.30 sprawdzane są umiejętności trzech słuchaczy Jedynki. Zestawy do skojarzeń losuje maszyna, a czas na odpowiedzi to tylko 30 sekund. Za każdą dobrą odpowiedź można otrzymać jeden punkt. Pierwsze miejsce zdobywa ta osoba, która danego dnia prawidłowo skojarzy najwięcej elementów. Drugim konkursem „Lata z Radiem” jest „Karuzela z nagrodami”. W audycji po godzinie 9.00 zadawane jest eliminacyjne pytanie konkursowe z zakresu tematyki ogólnej. O tym, kto weźmie udział w tej zabawie, decydują zgłoszenia słuchaczy w formie odpowiedzi na pytanie eliminacyjne wysyłane w postaci wiadomości SMS pod 72151.

  • Premiera koncertu 13 sierpnia o godz. 20.00 na antenie, stronie internetowej oraz YouTubie Jedynki, a także w mediach społecznościowych Polskiego Radia
  • Więcej na temat atrakcji jubileuszowej edycji Lata z Radiem na antenie Programu 1 oraz stronie internetowej Lata z Radiem

***
Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Ania Dąbrowska świętuje 50. urodziny Lata z Radiem - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie