Biegacze LKS Koluszki na podium w letnich zawodach City Trail Junior 2021 w Łodzi

Karolina Brózda
Siedmioosobowa reprezentacja LKS Koluszki wzięła udział w letnim biegu City Trail z Nationale Nederlanden on Tour Junior 2021. Biegi rozgrywane były w parku Baden Powella w Łodzi na czterech dystansach.

W pierwszym biegu D1 na dystansie 300 m świetnie pobiegł 7-letni Kordian Ciesielski, prowadził bieg od startu do mety i wygrał z dużą, kilkunastometrową przewagą.

Na dwukrotnie dłuższym dystansie D2 (600 m) wystartowała 9-letnia siostra Kordiana, Łucja, która po mądrym rozłożeniu sił zajęła pierwsze miejsce.

W najdłuższym, około 2-kilometrowym biegu przełajowym w kat. D4, drugie miejsce zdobył Radosław Babiarski. Zwycięzcą został o rok starszy zawodnik Michał Dyśko z Rysio Team, prowadząc bieg od startu do mety.

Bardzo dobrze pobiegli pozostali zawodnicy klubu: czwarty był Piotr Śliwiński (6:48), piąty Kamil Tenentka (6:58) szósty Maciej Wolski (7:02). Bieg rozgrywany był w bardzo szybkim tempie, pierwsza czwórka po pierwszym okrążeniu miała czas od 3:05 do 3:18.
W biegu D3 dziewcząt na 1 kilometr czwarte miejsce zajęła Maja Wolska.

W biegu głównym na dystansie 5 km dobrze spisali się byli zawodnicy LKS Koluszki, Małgorzata Jagiełło i Krzysztof Pietrzyk, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?