Biegacze z Koluszek z sukcesami podczas 5. edycji zawodów City Trail w Łodzi

Karolina Brózda
W biegach wzięło udział 17 zawodników z Koluszek.

W biegu dzieci na dystansie 300 m w kat. D1 zwyciężyła Łucja Ciesielska (1:06). Młodszy o dwa lata brat Łucji, 6-letni Kordian (1:17) pewnie wygrał bieg na tym samym dystansie w kat. D0. W kat. D2 (8-9 lat) na dystansie 600 m drugie miejsce wśród dziewcząt zajęła Ania Siemińska (2:55). Na mecie biegu na 1 km w kat. D3 chłopców triumfował Igor Cel, któremu w końcu udało się "złamać" granicę trzech minut (2:59). Trzecie miejsce zajął 11-letni Karol Szewczyk (3:08), który na ostatnich metrach pokonał swojego o dwa lata starszego kolegę z klubu, Radosława Babiarskiego (1:17), 13. miejsce zajął Kamil Tenentka (3:53).

W dziewczętach trzecia była Jagoda Nowakowska (3:16), czwarta Ada Siemińska (3:17), szósta Sylwia Janik (3:33). W biegu na dwukrotnie dłuższym dystansie (2 km) w dziewczętach jak i chłopcach zajęliśmy dwa trzecie miejsca: trzecia Amelia Napierała (7:04) i trzecie miejsce po niesamowitym finiszu wywalczył z nowym rekordem życiowym Karol Sokołowski (5:49). Swoje rekordy poprawili: 6. na mecie Maciej Jeżyna (6:37), i 9. Michał Smyka (7:13). Spory sukces zanotowaliśmy w biegu głównym na 5 km. Na prawie 140 biegnących kobiet, siódme, a drugie w K20, zajęła z czasem 20:40 Magdalena Pierzchała, 45. miejsce, a 10. w K40, zajęła mama Magdy, Jolanta Pierzchała.

Zadowolona ze swojego biegu (zajętego miejsca i nowego rekordu życiowego) była trenująca od niespełna roku Marta Siemińska, która z czasem 27:32 zajęła 65. miejsce (15. w K40).