Dwa rekordy życiowe i trzy klasy sportowe zawodników LKS Koluszki na Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Częstochowie

Karolina Brózda
Na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Śląskiego U16 w LA. Dobrze spisała się trójka biegaczy LKS Koluszki, ustanawiając dwa nowe rekordy życiowe i trzy klasy sportowe.

Bieg na 2000 metrów młodziczek przez dwa okrążenia prowadziła Ada Siemińska, ostatecznie zajęła czwarte miejsce i wywalczyła IV klasę sportową (7:19,70). W biegu kobiet w drugiej serii na 600 metrów Jagoda Nowakowska, z nowym rekordem życiowym 1:49,29, była czwarta i zdobyła V klasę sportową.

Do biegu na 1000 metrów przystąpił 14-letni Igor Cel. Mimo że był bez rozgrzewki, spisał się znakomicie, uzyskując rekord życiowy (2:55,24) poprawiony o 3 sekundy, szóste miejsce i V klasę sportową.