Gmina Koluszki. Mikołajkowy turniej tenisa stołowego w Szkole Podstawowej w Długiem

Karolina Brózda
W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Długiem (gm. Koluszki) LKS Koluszki przeprowadził „Mikołajkowy turniej tenisa stołowego”. Uczestników podzielono na dwie kategorie wiekowe (do lat 16 i powyżej lat 16).

W pierwszej kategorii zwyciężył Damian Pakuła, drugie miejsce zajęła o 4 lata młodsza siostra Damiana, Agata (oboje z Koluszek). Na trzeciej pozycji znalazł się Grzegorz Zychla (z Będzelina).

W drugiej kategorii wiekowej rozegrano 45 meczy i ponad 200 setów. W pierwszej grupie zwyciężył Jerzy Malinowski (Toruń) przed Marcinem Kapustą (Głowno), trzeci był Łukasz Walczewski (Koluszki).
W drugiej grupie najlepszy był Władysław Czuj (Leosin), na drugiej pozycji znalazł się Paweł Gabrielczyk (Głowno), trzeci był Sylwester Zimoń (Mikołajów).

W półfinale Czuj pokonał Kapustę, a Malinowski Gabrielczyka. Ostatecznie w finałowej szóstce znaleźli się Władysław Czuj, Jerzy Malinowski, Marcin Kapusta, Paweł Gabrielczyk, Sylwester Zimoń i Łukasz Walczewski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody, słodycze i napoje.