Inauguracja biegów City Trail. Sukcesy zawodników LKS Koluszki

Karolina Brózda
W parku Baden Powella w Łodzi wystartował pierwszy z pięciu w sezonie 2022/2023 ogólnopolskich biegów City Trail. Wzięło w nim udział ponad 350 zawodników, w tym 17. z LKS Koluszki.

Jako pierwszy na start wyruszył z mamą najmłodszy uczestnik biegów 2-letni Tymoteusz Hajda. Dystans do pokonania 200 m, Tymek przy pomocy mamy i gromkich braw kibiców bieg-marsz z płaczem ukończył.

W D2 dziewcząt (7-8 lat) na dystansie 400 metrów w swoim pierwszy biegu City Trail czwarte miejsce zajęła Zuzanna Hajda. Startująca od kliku lat w tego typu biegach Łucja Ciesielska zajęła w D-3 (9-11 lat) na 600 m drugie miejsce.
W dziewczętach w kategorii D3 (11-12 lat) na 1000 m 4. miejsce zajęła Maja Wolska, 6. Ania Siemińska, w chłopcach 3. miejsce zdobył Kordian Kuleta, 8. Szymon Gryglak.

W najstarszej kategorii wiekowej City Trai Junior (13-15 lat D5) na dystansie 1 km pierwsze miejsce wywalczyła Ada Siemińska, 6. Gabriela Musiał, w chłopcach w tej samej kategorii wiekowej trzy pierwsze miejsca przypadło zawodnikom LKS Koluszki: zwyciężył Piotr Chojnacki przed Radosławem Babiarski i Maćkiem Wolskim.

W biegu głównym na 5 km Marta Siemińska z czasem (25:23) zajęła w kat. K/40 8. miejsce, 26. w generalnej kobiet, i Monika Glonek- Sikora 9. w kat. K/40. Wśród panów na tym samym dystansie z czasem (23:25) 21. miejsce w M40, a 87. w generalnej wybiegał Tomasz Nowakowski, w tej samej kategorii Sławomir Wolski miał czas (24:54) i 36. miejsce, ogólnie 129. Po kilku latach przerwy na 5-kilometrową trasę wystartował trener Antoni Tomczyk, jako najstarszy uczestnik zawodów, zdobył z czasem (25:41) 7. miejsce w M60, 149. w generalnej.