„Lato z Radiem” – konkursowe szaleństwo z wieloletnią tradycją

Akcja specjalna LATO Z RADIEM
Udostępnij:
Popularna wakacyjna audycja Programu 1 Polskiego Radia to nie tylko najlepsza muzyka, koncerty znakomitych artystów, trasa reporterska i audycje plenerowe, ale także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. W tym roku z okazji 50-lecia „Lata z Radiem” do wygrania są rowery trekkingowe, odbiorniki radiowe, walizki, kamerki samochodowe i wiele innych.

„Skojarzenia” to jeden z kultowych konkursów „Lata z Radiem". Od poniedziałku do soboty, każdego dnia między godz. 10.15 a 10.30 sprawdzane są umiejętności trzech słuchaczy Jedynki. Zestawy do skojarzeń losuje maszyna, a czas na odpowiedzi to tylko 30 sekund. Za każdą dobrą odpowiedź można otrzymać jeden punkt. Pierwsze miejsce zdobywa ta osoba, która danego dnia prawidłowo skojarzy najwięcej elementów.

Drugim konkursem „Lata z Radiem” jest „Karuzela z nagrodami”. W audycji po godzinie 9.00 zadawane jest eliminacyjne pytanie konkursowe z zakresu tematyki ogólnej. O tym, kto weźmie udział w tej zabawie decydują zgłoszenia słuchaczy w formie odpowiedzi na pytanie eliminacyjne. Zadaniem Finalisty Konkursu jest udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytanie zadane na antenie przez prowadzącego. Czas przeznaczony na udzielenie odpowiedzi dla każdego Finalisty Konkursu wynosi 5 sekund. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: odbiorniki radiowe, kamerki samochodowe, walizki, zestawy gier planszowych, maskotki „Lata z Radiem” i wiele innych.

W tym roku okazję do zdobycia wyjątkowych upominków „Lata z Radiem” stwarzają także inne konkursy. Na przykład zdjęcie, które nawiązuje do logotypów lub symboli „Lata z Radiem”, słuchania radia czy ogólnie wakacji należy umieścić na swoim profilu na Facebooku z hasztagiem #mojelatozradiem, oznaczając w poście Program 1 Polskiego Radia lub Lato z Radiem. Zdjęcie można dodać także na Instagramie – w treści posta także powinien znaleźć się hasztag #mojelatozradiem oraz oznaczenie konta @jedynka_polskieradio. Warto także szukać miejsc trasy Peletonu „Lata z Radiem”, a następnie wykonać zdjęcie reporterowi i/lub samochodowi z logo Polskiego Radia, Programu 1 Polskiego Radia lub „Lata z Radiem” i przesłać poprzez aplikację mobilną.

Na koniec przypomnimy jeszcze, że trasa koncertowa „Lata z Radiem” trwa od początku wakacji. Za nami koncert Cleo, Maryli Rodowicz i Heleny Vondrackovej, zespołu De Mono, Chopin University Big Band i gości: Danuty Błażejczyk i Ryszarda Rynkowskiego, a także zespołu Pectus. Na trasie pozostały jeszcze 3 wyjątkowe koncerty – Ani Dąbrowskiej (już 13 sierpnia), Golec uOrkiestra (20 sierpnia) oraz koncert-niespodzianka (28 sierpnia, Zakopane).

  • Więcej na temat konkursów Lata z Radiem tutaj
  • Więcej na temat atrakcji jubileuszowej edycji Lata z Radiem na antenie Programu 1 oraz stronie internetowej Lata z Radiem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: „Lato z Radiem” – konkursowe szaleństwo z wieloletnią tradycją - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie