Milena Płocka z LKS Koluszki wicemistrzynią województwa łódzkiego podczas zawodów w Bełchatowie

Karolina Brózda
W Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w LA kat. U12, U14 oraz Otwarty Ogólnopolski Mityng LA w kat 16+. Wzięło w nim udział 10 zawodników LKS Koluszki.

Największy sukces wywalczyła Milena Płocka, która w biegu na 600 metrów z czasem 2:05,18 zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni województwa łódzkiego w kat. U12. Czwarta była Ania Siemińska (2:13,66), piąta Maja Wolska (2:14,63) - obie uzyskały nowe rekordy życiowe. Zwyciężyła Oliwia Stańczyk z Team Opoczno (1:59.01).

Dobry występ na tym samym dystansie kat. U14 zaliczyli chłopcy: czwarte miejsce z czasem 1:53,91 zajął Piotr Chojnacki, piąte Maciej Wolski 1:56,27. Dwa rekordy życiowe uzyskali startujący w biegu na 300 m najmłodsi sportowcy: drugi w 2. serii był Jakub Kunka, uzyskując czas 47.92 i pokonując o rok starszego klubowego kolegę Kamila Tenentkę, który z czasem 48.65 był trzeci.

Dobre wyniki padły w biegu na 60 m. Ania Siemińska zajęła z czasem 10.48 pierwszą pozycję w 3. serii kat. U12. Drugie miejsce w 2. serii zdobył Piotr Chojnacki (9.12), czwarty w tej serii był Jakub Kunka (9.37). Trzecie miejsce w 3. serii z czasem 9.23 zajął Kamil Tenentka.

Do Ogólnopolskiego Mityngu w LA przystąpili starsi zawodnicy. W biegu na 600 m trzecie miejsce zajęła Jagoda Nowakowska (1:51,24), czwarte Amelia Napierała (1:53,90).

W chłopcach na tym dystansie trzecie miejsce zajął Radosław Babiarski (1:45,43), z bardzo dobrym czasem 1:30,85. Pierwszy był o trzy lata starszy Stanisław Grzymski z UKS Skoczek Władysławów.