Pięcioma zwycięstwami biegacze LKS Koluszki uczcili Święto Wojska Polskiego 2021 w Aleksandrowie Łódzkim

Karolina Brózda
Zawodnicy LKS Koluszki wzięli udział w biegach ulicznych i przełajowych, zorganizowanych z okazji Święta Wojska Polskiego przez władze Aleksandrowa Łódzkiego. Zdobyli pięć pierwszych miejsc i sześć pucharów.

Pierwszy w biegu „Pandemicznej Dychy”, w kategorii M20 z czasem 35.41, był Michał Wieczorek, zaś w kat. M40 (35:06) zwyciężył Krzysztof Pietrzyk. W klasyfikacji generalnej Pietrzyk uplasował się na czwartym, a Wieczorek na piątym miejscu.

Następnie na 2-kilometrową trasę wystartowały dziewczęta i chłopcy w grupie wiekowej 2007-09. Wśród dziewcząt pierwsza była Jagoda Nowakowska, z chłopców najlepszy okazał się Radosław Babiarski. Dobrze wypadły dziewczęta biegnące na 600 m w kat. 2010-11, pierwsza na metę wbiegła Milena Płocka, trzecia Anna Siemińska.

Oprócz biegów było wiele atrakcji m.in. stoiska wojskowe z czołgiem i strzelaniem do tarczy, dmuchańce, konkursy z malowaniem twarzy, pokazy dance pole, darmowe torby i lody.