Potrójne podium dla LKS Koluszki w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych

Karolina Brózda
Zawodnicy LKS Koluszki z powodzeniem wystąpili na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych, zorganizowanych przez Świętokrzyski Związek LA w Końskich, Ministerstwo Sportu i PZLA.

Złoty medal w biegu na 3 kilometry U16 zdobył Radosław Babiarski. Bardzo dobrze w tym samym biegu spisał się 14-letni Maciej Wolski, niestety brązowy medal przegrał na ostatnich 300 metrach.

Srebrny medal mistrzostw młodzików w biegu na 2 kilometry U16 wywalczył po morderczym, długim finiszu Piotr Chojnacki. Igor Cel zajął dopiero piąte miejsce, jak powiedział po biegu, faworyt nie zawsze wygrywa. Nieźle spisała się w biegu na 2,5 km 15-letnia Adrianna Siemińska, która mocnym finiszem wywalczyła piątą pozycję.

Dobrze wypadli również młodsi zawodnicy klubu startujący w kat. U14. Szóste miejsce w biegu na 600 metrów zdobył 12-letni Kordian Kuleta, rówieśnik Janek Szymański był 13. W dziewczętach U14 na tym samych dystansie Milena Płocka zajęła 16. miejsce, 20. Ania Siemińska, 25. Maja Wolska, 26. Julia Błaut.

Czwórka zawodników LKS Koluszki: Ania Siemińska, Milena Płocka, Kordian Kuleta i Jan Szymański, pobiegła w Biegu Orląt. Bieg z przesłaniem został zorganizowany na symbolicznym dystansie 1421 metrów - ponieważ tyle zginęło dzieci i młodzieży w obronie Lwowa w latach 1918-1919.

Koluszkowski klub zdobył 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, puchar i 8 punktów do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży.