Psi zaprzęg z Gałkowa Małego z sukcesami na Mistrzostwach Polski

Karolina Brózda
W Bolechówku koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski w wyścigach psich zaprzęgów w warunkach bezśnieżnych. Na starcie stanęło ponad 130 zawodników, w tym reprezentacja „Ines Husky Team” z Gałkowa Małego.

Rywalizacja trwała przez dwa dni na ponad 6 km mocno urozmaiconych tras. W konkurencji „scooter” z dwoma psami gałkowianin Bartłomiej Sobecki obronił wywalczony przed rokiem złoty medal. W klasyfikacji „canicross masters”, czyli biegu z psem, zajął 2. miejsce.

Były to ostatnie zawody bardzo udanego sezonu dla zespołu z Gałkowa. W połowie listopada rywalizowali w Mistrzostwach Świata w Belgii, zajmując 7. miejsce w klasie „scooter” z dwoma psami oraz 6. w „canicrossie”. Powyższe sukcesy poprzedziły starty w Pucharze Polski, w których gałkowski zaprzęg wywalczył 2. miejsce w Lubieszowie i 1. w Szamotułach.