Rywalizowali na Ogólnopolskich Halowych Zawodach Lekkoatletycznych w Toruniu

Karolina Brózda
Świetnie spisali się młodzi lekkoatleci LKS Koluszki w Ogólnopolskich Halowych Zawodach LA w Toruniu.

Czwórka koluszkowskich biegaczy startująca w kat. U18 ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe. W biegu na 1000 m Karol Sokołowski zajął w czwartej serii pierwsze miejsce, uzyskując czas 2:46,81. Karol do ostatniego okrążenia biegł na 3-2 pozycji, na ostatniej prostej wyprzedził Filipa Szymańskiego z Makowa i Marka Kondora z Bytomia.

Dobrze wypadli w biegu na 600 m Igor Szczepaniak i Maciej Jeżyna. Obaj startowali w czwartej serii.
Igor tuż po starcie ustawił się w czołówce biegu na czwartej pozycji. Z poprawionym o niemal cztery sekundy czasem 1:30,05 zajął czwarte miejsce. Zwyciężył o rok starszy junior z WMLKS Pomorze Starogard, Michał Gajda (1:25,68). Drugi koluszkowski zawodnik Maciej Jeżyna, z czasem 1:38,93 poprawionym o 1 sekundę, był szósty.

Biegacze z Koluszek walczą o zakwalifikowanie się do Mistrzostw Polski. Przed nimi jeszcze dwa starty na hali: w Łodzi i Toruniu.