Szkoda,że LZSChrząstawa odwołał świętowanie, bo była szansa na wygraną ŁKS Łódź

Dariusz Piekarczyk
ŁKS Łódź przegrał w Gdyni z Arką
ŁKS Łódź przegrał w Gdyni z Arką Fot. Artur Kraszewski/ŁKS Łódź
Po raz 24 piłkarze ŁKS Łódź zeszli pokonani z boiska po meczu PKOEkstraklasy. W sobotę ulegli w Gdyni Arce 2:3 (0:3). Dodajmy, że łodzianie nigdy w historii nie wygrali meczu o punkty na boisku Arki.

Do końca tego tragicznego w wykonaniu ŁKS Łódź sezonu jeszcze tylko dwie kolejki i całe szczęście, bo kibice nie będą musieli oglądać tego co też na boisku wyczyniają podopieczni Wojciecha Stawowego. Swoją drogą naprawdę szkoda, że odwołano imprezę z okazji 40-lecia istnienia LZS Chrząstawa. Prezes tego B-klasowego klubu, który od dawien dawna nie wygrał meczu w lidze,Bohdan Kwaśniak twierdził, że ŁKS miał przyjechać na jubileusz i nawet wziąć udział w mini turnieju. Jak nic łodzianie z Chrząstawą, czy Piaskiem Potworów poradziliby sobie. Wróćmy jednak na stadion w Gdyni. Sobotni mecz pierwszoligowców, bo zarówno Arka jak i ŁKS, pożegnały się wcześniej z elitą, już w 2 minucie mógł przynieść gola miejscowym. Arkadiusz Malarz złapał jednak piłkę na linii bramkowej po strzale Marcusa Viniciusa, który rozgrywał w barwach Arki 200 oficjalny mecz. W 19 minucie jubilat dopiął swego. Otrzymał dokładne podanie od wychowanka ŁKS Adama Marciniaka i strzałem z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Goście odpowiedzieli minimalnie niecelnym uderzeniem Pirulo. Arka za to szalała na całego. W 41 minucie Maciej Wolski popchnął we własnym polu karnym Marcusa Viniciusa i sędzia wskazał na “wapno”. Michał Nalepa nie pomylił się, choć Arkadiusz Malarz wyczuł jego intencję. Już w doliczonym czasie gry “znokautował” ŁKS Maciej Janowski pakując piłkę do siatki z około metra. Po przerwie na boisku pojawił się Samuel Corral i już 10 minut później Hiszpan zdobył pierwszą, a kto wie czy nie ostatnią, bramkę w barwach ŁKS. Po tym golu łodzianie przejęli inicjatywę i swoje okazje mieli Maciej Dąbrowski oraz Pirulo. Za to w 85 minucie rezerwowy Łukasz Sekulski strzelił gola. Na więcej łodzian już stać nie było. Tak więc trener Wojciech Stawowy nadal pozostaje bez wygranej w ekstraklasie z ŁKS. Podobno, ale tylko podobno, szkoleniowiec ma się jednak rozstać po sezonie z łódzkim klubem. Pożyjemy, zobaczymy.

ARKA GDYNIA - ŁKS ŁÓDŹ 3:2 (3:0)