Ważne jubileusze podczas Europejskiego Forum Przyszłości

Materiał informacyjny Europejskiego Forum Przyszłości
Udostępnij:
Podczas Europejskiego Forum Przyszłości (6-8 października na Stadionie Śląskim) swoje jubileusze będą obchodzić Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Koleje Śląskie

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Koleje Śląskie, to kolejno partner strategiczny i główny partner Europejskiego Forum Przyszłości, które w dniach 6-8 października odbędzie się na Stadionie Śląskim.

Dziesięciolecie Kolei Śląskich

Głównym Partnerem Europejskiego Forum Przyszłości są Koleje Śląskie, które podczas Forum będą świętowały swoje dziesięciolecie. W 2001 roku spółka ruszała z jedną linią i 17 pociągami. Codziennie, w rozkładzie jazdy wyjeżdżały 64 składy. Obecnie, każdego dnia na 15 liniach wyjeżdżają 63 pociągi – aż 515 składów w rozkładzie jazdy. – O tym, jak długą drogę pokonaliśmy najlepiej świadczą liczby. W pierwszym roku działalności przewieźliśmy 1,8 mln pasażerów, a w przedpandemicznym 2019 roku 20,4 mln. Kapitał zakładowy spółki wzrósł w tym czasie z 15 mln zł do 140 mln zł – wylicza Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich. Po słabszym okresie pandemii, transport publiczny odbudowuje zaufanie swoich klientów. – Zauważamy znaczący powrót pasażerów, szczególnie po rozpoczęciu roku szkolnegomówi Patryk Świrski.

25 lat KSSE

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia i nie zwalnia tempa. Najlepsza strefa w Europie i druga na świecie jest partnerem strategicznym Europejskiego Forum Przyszłości. – Nasze doświadczenie w transformacji przemysłowej i współpracy z sektorem automotive jest niebagatelne. Wspieramy rozwój nowoczesnych technologii, wyznaczamy nowe trendy, czego przykładem może być własny akcelerator biznesowy Kssenon. Dodatkowo, wciąż pozyskujemy nowe obszary inwestycyjne; dzięki współpracy z Suez Canal Economic Zone powstaje obecnie Polski Park Przemysłowy w Ain Sokhna w Egipcie – mówi dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., pełniący w roku jubileuszu KSSE rolę Ambasadora Regionalnego Województwa Śląskiego podczas Światowej Wystawy EXPO 2020 w Dubaju.

Rejestracja już trwa

Rejestracja oraz informacje dotyczące agendy i prelegentów są dostępne na stronie: www.efp-silesia.pl.
Udział w Europejskim Forum Przyszłości w wersji podstawowej jest nieodpłatny.

Tu podaj tekst alternatywny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Ważne jubileusze podczas Europejskiego Forum Przyszłości - Dziennik Bałtycki

Dodaj ogłoszenie