Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu łódzkiego wschodnich w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu łódzkiego wschodnich w okręgach nr 1, 2, 3, 4 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu łódzkiego wschodnich z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GOLUS Sylwester: pozycja 1 : 8,28% (2 118 głosów)
- BEREZIŃSKA Katarzyna Dorota: pozycja 2 : 8,28% (2 118 głosów)
- SKORUPSKI Bogumił Tadeusz: pozycja 3 : 8,28% (2 118 głosów)
- WALAS Małgorzata Aneta: pozycja 4 : 8,28% (2 118 głosów)
- BLADOWSKI Romuald Adam: pozycja 5 : 8,28% (2 118 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BUSIAKIEWICZ Grzegorz Zygmunt: pozycja 1 : 3,44% (880 głosów)
- OLEKSIEWICZ Monika Dorota: pozycja 2 : 3,44% (880 głosów)
- JANASZKIEWICZ Krzysztof: pozycja 3 : 3,44% (880 głosów)
- PIELUŻEK Dorota Maria: pozycja 4 : 3,44% (880 głosów)
- PIETRZAK Piotr Tadeusz: pozycja 5 : 3,44% (880 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KRAWCZYK Maria Teresa: pozycja 1 : 7,38% (1 889 głosów)
- KOTECKA Ewa: pozycja 2 : 7,38% (1 889 głosów)
- ŚCIESZKO Robert Piotr: pozycja 3 : 7,38% (1 889 głosów)
- ZIELIŃSKI Waldemar Ignacy: pozycja 4 : 7,38% (1 889 głosów)
- ZIELIŃSKA Lidia Stanisława: pozycja 5 : 7,38% (1 889 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DZIAŁAJMY WSPÓLNIE:
- SZYMAK Katarzyna Zofia: pozycja 1 : 1,5% (384 głosów)
- TADEUSIAK Marcin Mieczysław: pozycja 2 : 1,5% (384 głosów)
- GARNYS Jarosław: pozycja 3 : 1,5% (384 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu łódzkiego wschodnich z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WAPRZKO Edyta Beata: pozycja 1 : 5,21% (2 708 głosów)
- SÓJKA Mirosław Sławomir: pozycja 2 : 5,21% (2 708 głosów)
- JANIAK Włodzimierz Leon: pozycja 3 : 5,21% (2 708 głosów)
- KRAJEWSKA Monika Maria: pozycja 4 : 5,21% (2 708 głosów)
- REDZYNIA Elżbieta Barbara: pozycja 5 : 5,21% (2 708 głosów)
- DOMIŃSKI Bolesław Andrzej: pozycja 6 : 5,21% (2 708 głosów)
- PATURY Dominik Tomasz: pozycja 7 : 5,21% (2 708 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- KOTYNIA Maciej: pozycja 1 : 0,67% (350 głosów)
- KUSIAK Martyna Anna: pozycja 2 : 0,67% (350 głosów)
- MIRYS-ŚWINOGA Urszula Monika: pozycja 3 : 0,67% (350 głosów)
- CHABOWSKI Patryk Wacław: pozycja 4 : 0,67% (350 głosów)
- KACZMAREK Łukasz Andrzej: pozycja 5 : 0,67% (350 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GŁADYSZ Ewa Małgorzata: pozycja 1 : 3,24% (1 685 głosów)
- ZABOROWSKA-GORZKIEWICZ Klaudia Czesława: pozycja 2 : 3,24% (1 685 głosów)
- PRUCHNICKI Paweł: pozycja 3 : 3,24% (1 685 głosów)
- BARTOSZEK Marcin Roman: pozycja 4 : 3,24% (1 685 głosów)
- BUCHALSKA Izabela Krystyna: pozycja 5 : 3,24% (1 685 głosów)
- TOMCZYK Jacek Antoni: pozycja 6 : 3,24% (1 685 głosów)
- GAŁKIEWICZ Agnieszka Magdalena: pozycja 7 : 3,24% (1 685 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- WIŚNIEWSKA-KABAT Emilia Małgorzata: pozycja 1 : 0,68% (352 głosów)
- WIELGOSZ Anna: pozycja 2 : 0,68% (352 głosów)
- RAKOWSKI Hieronim Krzysztof: pozycja 3 : 0,68% (352 głosów)
- SPAŁKA Jan Marian: pozycja 4 : 0,68% (352 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- STASIAK Marta Katarzyna: pozycja 1 : 3,12% (1 622 głosów)
- BRACH-NOWACKA Agnieszka Krystyna: pozycja 2 : 3,12% (1 622 głosów)
- WEISS Karol Marek: pozycja 3 : 3,12% (1 622 głosów)
- LEŚNIEWSKI Damian Jan: pozycja 4 : 3,12% (1 622 głosów)
- GÓRSKA Ewa Mirosława: pozycja 5 : 3,12% (1 622 głosów)
- BIADUŃ Agnieszka Ewa: pozycja 6 : 3,12% (1 622 głosów)
- ŚNIADY Dariusz Mieczysław: pozycja 7 : 3,12% (1 622 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DZIAŁAJMY WSPÓLNIE:
- CIEPLUCHA Tomasz: pozycja 1 : 0,27% (142 głosów)
- WOŹNY Iwona Katarzyna: pozycja 2 : 0,27% (142 głosów)
- STEFANIAK Mateusz Maciej: pozycja 3 : 0,27% (142 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA MIESZKAŃCÓW:
- AGATKA Mariusz Piotr: pozycja 1 : 1,72% (892 głosów)
- KIJANKA Izabela Sylwia: pozycja 2 : 1,72% (892 głosów)
- BLOCH Krystian Sebastian: pozycja 3 : 1,72% (892 głosów)
- HUCHLER-MOSUR Wioletta Agnieszka: pozycja 4 : 1,72% (892 głosów)
- LASOŃ Waldemar Piotr: pozycja 5 : 1,72% (892 głosów)
- GAŁKA Ernest Paweł: pozycja 6 : 1,72% (892 głosów)
- BOGDAN-TURKIEWICZ Aleksandra: pozycja 7 : 1,72% (892 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu łódzkiego wschodnich z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MIGDALSKI Tomasz Eugeniusz: pozycja 1 : 3,4% (1 901 głosów)
- WOŹNIAK Arkadiusz Łukasz: pozycja 2 : 3,4% (1 901 głosów)
- GAWRYLUK Ewa: pozycja 3 : 3,4% (1 901 głosów)
- MUCHA Zofia: pozycja 4 : 3,4% (1 901 głosów)
- SZUBERT Bogusław Mirosław: pozycja 5 : 3,4% (1 901 głosów)
- KLIM Agnieszka Karolina: pozycja 6 : 3,4% (1 901 głosów)
- CIEPLUCHA Jakub: pozycja 7 : 3,4% (1 901 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- ZIĘTARA Piotr: pozycja 1 : 0,93% (518 głosów)
- LUTOMSKI Dawid Sebastian: pozycja 2 : 0,93% (518 głosów)
- ŚWINOGA Damian Paweł: pozycja 3 : 0,93% (518 głosów)
- PROSTAŃSKA Andżelika Sylwia: pozycja 4 : 0,93% (518 głosów)
- KLUCEWICZ-STRICISIN Karolina Ewa: pozycja 5 : 0,93% (518 głosów)
- CHLEBOWSKA Joanna: pozycja 6 : 0,93% (518 głosów)
- MARKOWSKI Lech Przemysław: pozycja 7 : 0,93% (518 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KALINOWSKA Joanna: pozycja 1 : 0,82% (458 głosów)
- CZERWIEC Tomasz: pozycja 2 : 0,82% (458 głosów)
- LESIAK Małgorzata Anna: pozycja 3 : 0,82% (458 głosów)
- ZARĘBSKI Sławomir Marian: pozycja 4 : 0,82% (458 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- SÓJKA Zofia: pozycja 1 : 2,24% (1 252 głosów)
- KACPRZAK Sławomir Ireneusz: pozycja 2 : 2,24% (1 252 głosów)
- TYSZKIEWICZ Anna Maria: pozycja 3 : 2,24% (1 252 głosów)
- STĘPIEŃ Wojciech Ryszard: pozycja 4 : 2,24% (1 252 głosów)
- GORZKIEWICZ Malwina Daria: pozycja 5 : 2,24% (1 252 głosów)
- RAKOWSKI Marcin Maciej: pozycja 6 : 2,24% (1 252 głosów)
- KUC Daniel Wojciech: pozycja 7 : 2,24% (1 252 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- POMORSKI Paweł Jakub: pozycja 1 : 3,78% (2 113 głosów)
- WIŚNIEWSKA Magdalena Katarzyna: pozycja 2 : 3,78% (2 113 głosów)
- KOMOROWSKI Marcin Sebastian: pozycja 3 : 3,78% (2 113 głosów)
- JARNUSZKIEWICZ Wiktor: pozycja 4 : 3,78% (2 113 głosów)
- PAŁYGA Katarzyna: pozycja 5 : 3,78% (2 113 głosów)
- CYCHNER-BRODZIAK Ewelina Anna: pozycja 6 : 3,78% (2 113 głosów)
- SŁOWIK Patryk Kamil: pozycja 7 : 3,78% (2 113 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DZIAŁAJMY WSPÓLNIE:
- PLUTA Marcin Seweryn: pozycja 1 : 0,62% (348 głosów)
- SULIKOWSKA Katarzyna Justyna: pozycja 2 : 0,62% (348 głosów)
- KONIK Jolanta Iwona: pozycja 3 : 0,62% (348 głosów)
- GRZELIŃSKI Grzegorz: pozycja 4 : 0,62% (348 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA GMINY”:
- BIAŁA Agnieszka Regina: pozycja 1 : 1,86% (1 042 głosów)
- LICHTOROWICZ-KURZYSZ Ewa Zofia: pozycja 2 : 1,86% (1 042 głosów)
- CZYŻYKOWSKI Jan Antoni: pozycja 3 : 1,86% (1 042 głosów)
- ANDRZEJCZYK Arkadiusz: pozycja 4 : 1,86% (1 042 głosów)
- SOSZKA Zbigniew Kazimierz: pozycja 5 : 1,86% (1 042 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA MIESZKAŃCÓW:
- PIĄTKOWSKA Regina Wacława: pozycja 1 : 1,79% (1 003 głosów)
- ŻACZEK Elżbieta: pozycja 2 : 1,79% (1 003 głosów)
- ŚLĄZAK Radosław Maciej: pozycja 3 : 1,79% (1 003 głosów)
- PRZYBYLSKA Joanna Agnieszka: pozycja 4 : 1,79% (1 003 głosów)
- MARCINKOWSKI Miron: pozycja 5 : 1,79% (1 003 głosów)
- JEZIORSKI Paweł Dominik: pozycja 6 : 1,79% (1 003 głosów)
- PIESTRZENIEWICZ Barbara: pozycja 7 : 1,79% (1 003 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu łódzkiego wschodnich z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- KLUCEWICZ Adam: pozycja 1 : 0,67% (505 głosów)
- WALEWSKA Marika: pozycja 2 : 0,67% (505 głosów)
- DĄBROWSKI Sławomir: pozycja 3 : 0,67% (505 głosów)
- SZYMAŃSKI Robert Jerzy: pozycja 4 : 0,67% (505 głosów)
- SZCZYREK Aleksandra: pozycja 5 : 0,67% (505 głosów)
- ZROBEK Marta Justyna: pozycja 6 : 0,67% (505 głosów)
- FILIPIAK Aneta: pozycja 7 : 0,67% (505 głosów)
- KOZAL Sławomir: pozycja 8 : 0,67% (505 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- RZESIEWSKI Marcin: pozycja 1 : 0,42% (313 głosów)
- KOLASA Damian Jacek: pozycja 2 : 0,42% (313 głosów)
- WOŹNIAK Marzena Beata: pozycja 3 : 0,42% (313 głosów)
- LADORUDZKA Emilia Ilona: pozycja 4 : 0,42% (313 głosów)
- SKIBIŃSKA Roksana Marika: pozycja 5 : 0,42% (313 głosów)
- SZLACHETA Jan: pozycja 6 : 0,42% (313 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- OPALA Andrzej Antoni: pozycja 1 : 1,22% (921 głosów)
- GARNYS-JASKÓŁA Mariola: pozycja 2 : 1,22% (921 głosów)
- OLEKSIAK Danuta Ewa: pozycja 3 : 1,22% (921 głosów)
- ADAMCZEWSKA Paulina Stanisława: pozycja 4 : 1,22% (921 głosów)
- MRÓZ Piotr Maciej: pozycja 5 : 1,22% (921 głosów)
- OWCZAREK Renata Aneta: pozycja 6 : 1,22% (921 głosów)
- BALCERAK Robert Marek: pozycja 7 : 1,22% (921 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PUCHALSKI Tobiasz Krzysztof: pozycja 1 : 0,95% (718 głosów)
- WIŚNIEWSKI Donat Krzysztof: pozycja 2 : 0,95% (718 głosów)
- MARCINKOWSKA Julia Martyna: pozycja 3 : 0,95% (718 głosów)
- LEWANDOWSKI Leszek Artur: pozycja 4 : 0,95% (718 głosów)
- REMBERTOWSKA Dorota Elżbieta: pozycja 5 : 0,95% (718 głosów)
- KOZŁOWSKA Liliana Anna: pozycja 6 : 0,95% (718 głosów)
- KOWALEWSKI Jarosław: pozycja 7 : 0,95% (718 głosów)
- KAŁUCKA Izabella Agnieszka: pozycja 8 : 0,95% (718 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DZIAŁAJMY WSPÓLNIE:
- PAŹ Anna Sylwia: pozycja 1 : 0,39% (295 głosów)
- KRUŚ Marcin Edward: pozycja 2 : 0,39% (295 głosów)
- ZAJĄC Mariusz Zbigniew: pozycja 3 : 0,39% (295 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA GMINY”:
- KARWOWSKI Mateusz: pozycja 1 : 6,65% (5 013 głosów)
- SOKOŁOWSKI Sławomir Marek: pozycja 2 : 6,65% (5 013 głosów)
- JAŚKIEWICZ Mateusz Sylwester: pozycja 3 : 6,65% (5 013 głosów)
- SKIBIŃSKA Katarzyna Barbara: pozycja 4 : 6,65% (5 013 głosów)
- PIETRZYK Krzysztof Edward: pozycja 5 : 6,65% (5 013 głosów)
- MRÓWKA Aneta Sylwia: pozycja 6 : 6,65% (5 013 głosów)
- GONTARZ Bogumiła: pozycja 7 : 6,65% (5 013 głosów)
- RYBIŃSKI Piotr Krzysztof: pozycja 8 : 6,65% (5 013 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ALTERNATYWA DLA GMINY:
- KOTYNIA Mariusz: pozycja 1 : 2,7% (2 037 głosów)
- SOBIESZEK Jarosław Grzegorz: pozycja 2 : 2,7% (2 037 głosów)
- CZAPNIK Katarzyna Elżbieta: pozycja 3 : 2,7% (2 037 głosów)
- LENART Anna Mariola: pozycja 4 : 2,7% (2 037 głosów)
- KACZOROWSKI Kamil Piotr: pozycja 5 : 2,7% (2 037 głosów)
- JASTRZĘBSKA Lidia: pozycja 6 : 2,7% (2 037 głosów)
- WIDULIŃSKI Jan Józef: pozycja 7 : 2,7% (2 037 głosów)
- KACZMAREK Piotr Wojciech: pozycja 8 : 2,7% (2 037 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Zadania rady powiatu
Rada powiatu w Polsce pełni bardzo istotną rolę w samorządzie terytorialnym. Jej zadania obejmują szeroki zakres działań. Zalicza się do nich m.in.:
- uchwalanie budżetu powiatu
- decydowanie o organizacji oświaty, służby zdrowia, pomocy społecznej
- planowanie i koordynowanie inwestycji publicznych na terenie powiatu
- nadzór nad jednostkami organizacyjnymi powiatu
- przyjmowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów, które nie są objęte planami gminnymi
- współpraca z gminami na terenie powiatu w zakresie rozwoju regionalnego
Może Cię zainteresować
Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?