Zarejestruj się na Europejskie Forum Przyszłości

Materiał informacyjny Europejskiego Forum Przyszłości
Udostępnij:
Trwa bezpłatna rejestracja na Europejskie Forum Przyszłości, które odbędzie się w dniach 6-8 października na Stadionie Śląskim

Pierwsza edycja Europejskiego Forum Przyszłości (EFP) odbędzie się w dniach 6-8 października na Stadionie Śląskim i będzie poświęcona najistotniejszym wyzwaniom cywilizacyjnym, społecznym i gospodarczym współczesnego świata.

Inicjatywa marszałka województwa śląskiego

EFP to inicjatywa marszałka województwa śląskiego. – Wierzę, że Europejskie Forum Przyszłości będzie znakomitą okazją do wymiany doświadczeń i kreowania rozwiązań. Województwo Śląskie, jako Europejski Region Przedsiębiorczości, stawia sobie ambitne cele w zakresie gospodarki i nowoczesnych technologii. Śmiało patrzymy w przyszłość, przygotowując się do transformacji. Stoimy przed wyzwaniami, które zdefiniują nasze miejsce w zmieniającej się globalnej rzeczywistości. Decyzje dotyczące likwidacji przemysłu wydobywczego powodują, że stoimy przed koniecznością redefinicji gospodarki regionu. Chcemy, żeby Śląsk był jednym z liderów tych zmianmówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Bezpieczna formuła

Forum odbędzie się w formule hybrydowej – stacjonarnie z udziałem gości na Stadionie Śląskim wraz z możliwością udziału zdalnego. Wszystko z zachowaniem obowiązujących standardów bezpieczeństwa epidemicznego.

Atrakcyjne wydarzenia towarzyszące

EFP towarzyszy szereg wydarzeń, które tworzą wartość dodaną dla uczestników. To konkurs dla startupów organizowany z akceleratorem Plug and Play z pulą nagród 150 tys. zł, turniej debat oksfordzkich dla uczniów szkół średnich z województwa śląskiego, koncert i gala marszałka w Filharmonii Śląskiej, jubileuszowe gale Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Kolei Śląskich, które podczas EFP będą świętowały, odpowiednio, 25- i 10 -lecie działalności, a także e-sportowy polski turniej eliminacyjny do Mistrzostw Świata IESF w Izraelu. Goście Forum będą mogli także zwiedzić Park Śląski z perspektywy Kolei Linowej Elki.

Rejestracja już trwa

Rejestracja na Europejskie Forum Przyszłości w podstawowym wariancie jest bezpłatna. Z kolei bilet VIP to wydatek 3075 zł. Zapisy trwają na stronie www.efp-silesia.pl/rejestracja

Organizator i Partnerzy

Organizatorem wydarzenia, pretendującego do miana najważniejszego eventu tego typu w tej części Europy, jest Śląski Fundusz Rozwoju, a gospodarzem Województwo Śląskie. Partnerem strategicznym Forum jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, a partnerem głównym Koleje Śląskie. Wśród partnerów merytorycznych są z kolei: Sieć Badawcza Łukasiewicz, Plug and Play, Esports Association Polska i Śląski Klaster Lotniczy. Partnerzy instytucjonalni EFP to natomiast: inSilesia Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, Regionalna Strategia Innowacji, Stadion Śląski, Park Śląski, Filharmonia Śląska, Katowice Airport i Teatr Rozrywki. Partnerzy samorządowi: Śląskie, Małopolska, Podkarpackie, Zilinsky Kraj, Moravskoslezsky kraj i Region Hauts-de-France.

Tu podaj tekst alternatywny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Zarejestruj się na Europejskie Forum Przyszłości - Dziennik Bałtycki

Dodaj ogłoszenie