Karolina Brózda
Grand Prix City Trail to ogólnopolski cykl 5 biegów przełajowych, rozgrywanych w 10 miastach i na 5 dystansach, od 300 m do 2 km (dzieci i młodzież) i 5 km (powyżej lat 16). Żeby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal, trzeba pobiec minimum trzy razy.

W pierwszym biegu edycji 2021/2022, przeprowadzonym w parku Baden-Powella w Łodzi, wystartowało 15 zawodników LKS Koluszki.
Pierwsze miejsce w kat. D1 biegu na 300 m (1:06) zdobył ubiegłoroczny zwycięzca GP, Kordian Ciesielski.

W biegu na 600 m w kat. D2 starsza siostra Kordiana, Łucja, mimo upadku wygrała swój bieg z czasem 2:34, pokonując zarówno dziewczęta, jak i chłopców.

Na tym samym dystansie startująca po raz pierwszy Natalia Pająk zajęła wśród dziewcząt 7. miejsce (3:02).

W biegu dziewcząt na 1000 m w kat D3 Milena Płocka (3:20) zdobyła trzecie miejsce, czwarta po niesamowitym finiszu była Julia Błaut (3:22), 9. Maja Wolska (3:31), 15. Ania Siemińska (4:02).

Na 2-kilometrowym dystansie w kat. D4 wystartowało czterech zawodników LKS Koluszki, w chłopcach 2. miejsce zajął 14-letni Radosław Babiarski (6:27), 6. był 13-letni Maciej Wolski (6:57).

Wśród dziewcząt 14-letnia Ada Siemińska zajęła 5. miejsce (7:21), jej rówieśniczka Jagoda Nowakowska 6. (7:22). W biegu głównym na 5 km w kobietach Marta Siemińska z czasem 27:05 zajęła w klasyfikacji generalnej 38. miejsce.

W mężczyznach w klasyfikacji generalnej 29. (12. w M30) z czasem 20:01 był Mariusz Andrzejczak.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?